Opinie o bankach

Jak wybrać idealny dla siebie kredyt

Wyszukanie właściwej oferty kredytowej na pewno nie jest łatwą sprawą.

W jakim banku kredyt?

Banki oferują szeroki wachlarz kredytów, główne z nich to kredyty gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne i mieszkaniowe. Każdy z nich udzielany jest na inne cele i inne zapotrzebowanie klienta. Kredyty gotówkowe udzielane są klientom z możliwością przeznaczenia zaciągniętej gotówki na dowolny cel. Kredyt taki jest zazwyczaj nisko oprocentowany oraz dodatkowo ubezpieczony na wypadek gdy klient ma problem ze spłatą zobowiązania. Banki udzielające kredytu gotówkowego oferują swoim klientom minimum formalności. Co znaczy ze wysokość dochodu wystarczy do ocenienia zdolności kredytowej i wstępnej decyzji czy kredyt będzie klientowi udzielony. Takie kredyty często maja dodatkowe promocje i opcje które są dla klientów bardzo dogodne przez cały okres spłacania. Jedna z nich są tak zwane wakacje kredytowe, które pozwalają nam nie spłacać rat przez ustalony termin gdy mamy problemy finansowe. Klienci sami ustalają termin spłaty rat przez cały okres kredytowania oraz dodatkowo mogą otrzymywać przypomnienie z banku o zbliżającym się terminie raty poprzez smsa bądź wiadomość mailowa. Wejdź i wybierz najlepszy kredyt gotówkowy jaki możesz dostać w sieci.

Dla kogo jaki kredyt?

Takie kredyty są bardzo często wybierane przez klientów ponieważ bank nie wymaga wkłady własnego a gotówka otrzymana idzie na dowolny cel.  Inaczej jest zaś przy kredytach hipotecznych i mieszkaniowych. Te kredyty przeznaczone są na z góry określoną rzecz może to być zakup mieszkania, domu bądź budowę nowej nieruchomości jak i jej remont czy tez adaptacje. Kredyty te udzielane są udzielane na zasadzie zabezpieczenia poprzez hipotekę czyli nieruchomości domu lub mieszkania. Podstawowym warunkiem banku jest fakt iż nieruchomość musi być ubezpieczona przez cały okres kredytowania. Takie kredyty udzielane są zazwyczaj klientom którzy musza wpłacić ustalona wcześniej kwotę własną. Czyli by bank udzielił kredytu musi klient posiadać wkład własny. Ten rodzaj kredytu jest zazwyczaj udzielany na duże sumy gotówki dlatego tez bank musi na każdy możliwy sposób się odpowiednio zabezpieczyć. Gdy kredytobiorca nie ma odpowiedniej zdolności kredytowej, ma prawo powołać żyranta którego dochody będą wliczane do zdolności kredytowej. Taka osoba także musi być obecna przy podpisywaniu umowy kredytowej, gdyż w chwili podpisania umowy jest tak samo odpowiedzialna za kredyt jak kredytobiorca. W razie nie spłacania zobowiązania przez kredytobiorcę, żyrant musi wywiązać się z zobowiązania na rzecz banku.

Na ile czasu jaki rodzaj kredytu

Raty kredytu hipotecznego i mieszkaniowe spłacane są jak przy innym kredycie co miesięcznie w z góry ustalonym terminie. Rata zazwyczaj jest stała w każdym miesiącu zawiera ona kapitał oraz ustawowe odsetki. Okres kredytowania może być wydłużony nawet i do 30 lat. Kredyty konsolidacyjne coraz częściej cieszą się zainteresowaniem wśród klientów. Zaciągane są na spłatę wcześniejszych zobowiązań kredytowych. Działają na zasadzie takiej ze bank udziela nam kredytu konsolidacyjnego, który ma za zadanie spłatę dotychczasowych kredytów pozostawiając nam jedno zobowiązanie w banku w którym zaciągamy konsolidacje. Rata jest wtedy wpłacana do jednego banku i mamy możliwość obniżenia jej gdyż możemy wybrać dogodny okres kredytowania. To jaki okres wybierzemy ma istotny wpływ na nasze możliwości spłacenia zobowiązania. Jeżeli nie jest ono zbyt dużym, obciążeniem dla domowego budżetu, wówczas na pewno jego spłata przychodzi nam znacznie łatwiej. Jeżeli jednak co miesiąc mamy problem z uzbieraniem niezbędnej kwoty na ratę, wówczas może dojść do sytuacji, że po prostu nie będziemy jej mieli z czego spłacić.